2024. gadā no 22. aprīļa līdz 26.aprīlim 20 Rīgas un Kuldīgas seniori Igaunijā, Tartu apmeklējām senioru kopienas un guvām pieredzi. Uzsākām sadraudzību, ko turpināsim.

Sadarbības stiprināšanai tiek īstenota viena no projekta aktivitātēm 

 

  • Sadraudzības un pieredzes apmaiņa senioru kopienās Baltijas valstīs, Lietuvā un Igaunijā

 

Projekta laikā uzsākām sadarbību ar Igaunijas un Lietuvas senioru kopienām. 

 

Mūsu biedrības dibinātāju organizācija ir biedrība „Svētās „Ģimenes Māja””, kam ir sadarbības pieredze vairākās starptautiskās organizācijas. Viņi kļuva par galveno starptautiskās sadarbības koordinatoru Lietuvā. 2023. gadā apmeklējām un guvām pieredzi Lietuvas senioru kopienās Viļņā. 

Mūsu biedrības organizācijai biedrībai „Kuldīgas Senioru skola” ir iepriekšējo projektu pieredze sadarbībā ar Igaunijas senioru NVO, arī mūžizglītības aktivitāšu īstenotājiem.

 

Pieredzes apgūšanas laikā iepazināmies ar seno Tartu pilsētu, Tartu Universitātes vēsturi un tikāmies ar senioru mūžizglītības organizētājiem Igaunijā, kuri svinēja 15 gadu jubileju Trešās paaudzes universitāšu (U3A) tīkla darbībai. 

Trešās paaudzes universitāšu modeļa ieviešanu Latvijā ietvaros, pētījām, kā U3A modelis darbojas pie viņiem. Šo projektu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalstu realizē “Vidusdaugavas NVO centrs” kopā ar LSKA, Kuldīgas senioru skolu, Ikšķiles senioru skolu un biedrību “Baltā māja” Līvānos,”

 

Kopā ar mums Igaunijas senioru mūžizglītības pieredzi apguva  

projekta Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs”  vadošā eksperte Tatjana Azamatova.

 

Pievienota Prezentācija „Pieredze Igaunijā”
Projektu „Sadarbībā aizstāvam” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem

 Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Programma “NVO fonds”.

Projekts tiek īstenots no 2023. gada 1. aprīļa līdz 2024. gada 30. oktobrim. 

Projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/103/49

Lasīts 16 reizes
Vairāk šajā kategorijā: « Pieredzes apmaiņā Portugālē

Service by Chukmasoff