LSKA izdevusi informatīvo izdevumu “Būsim vakcinēti un veseli!”

Nevalstiskā organizācija biedrība “Latvijas senioru kopienu apvienība” izdevusi informatīvo izdevumu “Būsim vakcinēti un veseli!”. Biļetens izdots latviešu un krievu valodās, un tā mērķis ir informēt seniorus par ar vakcināciju pret Covid-19 saistītajiem jautājumiem.

 

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ir seniors, un tieši cilvēki gados ir pakļauti vislielākajam inficēšanās ar Covid-19 riskam. Lai arī saskaņā ar NVD Vakcinācijas projekta nodaļas datiem līdz oktobra beigām bija vakcinētas gandrīz divas trešdaļas senioru vecumā virs 60 gadiem, joprojām ir daudz šaubīgo senioru, kuri vēl nav izlēmuši par vakcinēšanās nepieciešamību. 

“LSKA novembrī izdotā informatīvā biļetena galvenais uzdevums ir īsā un viegli saprotamā formā skaidrot senioriem vakcinēšanās nepieciešamību, kā arī būtiskākos seniorus satraucošos ar vakcinācijas procesu saistītos jautājumus. Ar biļetena starpniecību seniorus uzrunā Imunizācijas Valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska, profesors Anatolijs Danilāns, kardiologs Andrejs Ērglis, Gerontoloģijas klīnikas vadītājs prof. Jānis Zaļkalns, kā arī RAKUS  Iekšķīgo slimību klīnikas Gastroenteroloģijas un hepatoloģijas centra virsārste, profesore Indra Zeltiņa.  Mēs ļoti ceram, ka seniori, kuri vēl šaubās par vakcinācijas nepieciešamību, ieklausīsies šo Latvijā un arī ārpus mūsu valsts robežām cienīto mediķu teiktajā,” saka projekta “Būsim vakcinēti un veseli!” vadītāja, LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja.

Informatīvajā izdevumā sniegtas atbildes uz tādiem seniorus satraucošiem jautājumiem, kā, piemēram: kāpēc vakcinācija ir nepieciešama; kāpēc tieši gados veciem cilvēkiem saslimšana ar Covid-19 ir tik bīstama; vai tiešām teju katram pēc vakcinācijas rodas blaknes; vai tikai ar imunitātes stiprināšanu pietiek, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19,u.c.

Savukārt LSKA valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne uzsver, ka viena no lielākajām problēmām joprojām ir senioru bailes no iespējamām vakcīnu blaknēm un nezināšana. “Daudzi seniori domā, ka vakcīnas blaknes viņiem var būt bīstamākas nekā iespējamā inficēšanās un saslimšana ar Covid-19. Tas ir ļoti bīstams un maldīgs priekšstats. No savas dzīves pieredzes varu teikt, ka vakcinācija tomēr ir labākā izvēle sevis pasargāšanai.”

 Informatīvais izdevums visos Latvijas reģionos tiek izplatīts ar brīvprātīgo starpniecību, kuri gados veciem cilvēkiem skaidro vakcinēšanās nepieciešamību un vajadzības gadījumā viņiem palīdz arī nokļūt līdz vakcinācijas punktiem. 

Informatīvā biļetena kopēja tirāža ir 8000 eksemplāru, no kuriem četri tūkstoši ir latviešu valodā, un četri - krievu valodā.

 

Projekts „Būsim vakcinēti un veseli!” tiek īstenots no 2021. gada 1.oktobra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Finansējuma līgums SIF Nr. 2021.LV/NVO _VAK/22

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Attachments:
Download this file (VakcinacijasAvize_A4_LV.pdf)VakcinacijasAvize_A4_LV.pdf[ ]1656 kB

Service by Chukmasoff