Biedrība LATVIJAS SENORU KOPIENU APVIENĪBA sākot atzīmēt savas dibināšanas 5 gadu pastāvēšanu, apmeklējām Cēsis.

Pirms pieciem gadiem 17. maijā tika reģistrēta Uzņēmuma reģistrā mūsu biedrība.Biedrības valde pieņēma lēmumu 2022. gada maijā svinēt biedrības 5 gadu jubileju, piedāvājot saviem biedriem dažādus pasākumus.

5.maijā aicinājām seniorus apmeklēt Cēsu novadu. Svētku sākām Priekuļos. Mūs laipni uzņēma SIA ”Lustīgie meistari” sava restorāna telpās. 

Svētku uzrunu teica biedrības valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne, par paveikto un daudzo pasākumu guvumiem viņai stāstā piebiedrojās valdes priekšsēdētājas vietniece, Senioru saeimas pārstāve Lilita Kalnāja. 

Apsveicām pagājušajā dzimšanas dienā, 4. maijā, mūsu aktīvu valdes locekli Liesmu Neipreisu. Pateicāmies par ieguldījumu mūsu pasākumu organizēšanā, līdzdalību visos projektu pasākumos, vēlējām veselību turpmākajos gados.

Baudījām svētku pusdienas un apskatījām sakopto Priekuļu pilsētu.

 

Tālāk mūsu ceļš veda uz Cēsīm, kur varējām skatīt skaisto Vidzemes pilsētu, valsts svētku rotu un baudīt īstu pavasara dienu.

 

Mūsu pasākuma mērķis bija dienas noslēgumā baudīt Vidzemes koncertzālē Cēsis multimediāla monoopera CILVĒKA BALSS. TELEFONS.

Organizē: Operetes teātris

Izcilās operdīvas Sonoras Vaices veidotais operas viencēlienu “Cilvēka balss” un „Telefons” jauniestudējums Operetes teātrī ir ekspresīvs stāsts par sievieti, kura nespēj būt patiesa pati pret sevi, un tikai emocionāli sāpīgi notikumi liek viņai ieraudzīt savas dzīves īstās vērtības un nožēlot necieņu pašai pret savu dvēseli.  

Operete ir nominēta Lielās mūzikas balvai kategorijā “Gada uzvedums”. 

Džankarlo Menotti monoopera „Telefons” ir tapusi 20. gadsimta vidū, kad tehnoloģijas telefona veidolā ienāk aizvien vairāk mājās un kļūst par aizraujošu nodarbi mājsaimniecēm. Vieglā un komiskā stāsta galvenā varone Lusija ir tik aizņemta ar telefonsarunām, ka nepamana līgavaini, kurš atnācis to bildināt. Pēc vairākām stundām bezcerīgas gaidīšanas viņam nekas cits neatliek, kā doties uz telefona būdiņu un bildinājumu izteikt pa telefonu.  

Savukārt Fransisa Pulenka opera „Cilvēka balss” ir eksistenciāli skaudrāka – iestudējums gan ar humoru, gan dziļi filozofiski atklāj sievietes jūtu, ilgu un domu pasauli, rosina pārdomas par dzīves vērtībām un spēju dzīvot šeit un tagad, pamanot un novērtējot cilvēkus mums blakus.

Iestudējumu vizuālo koncepciju radījusi multimāksliniece Ineta Sipunova, vienotā estētikā veidotie kostīmi, skatuves vide un multimediālās video projekcijas papildinās solistu Sonoras Vaices, baritona Naura Indzera un virtuālo tēlu saspēli uz skatuves ar paralēlu kino stāstu, radot piesātinātu sievietes emocionālās pasaules atklāsmi. 

Fransiss Pulenks, Žans Kokto “Cilvēka balss” / Žankarlo Menotti “Telefons”
Galvenajā lomā: Sonora Vaice (soprāns)
Lomās: Nauris Indzeris (baritons), Henrijs Kozlovskis, 
Video tēli: Anastasija Dolgoņenko (soprāns), Artūrs Mangulis (bass), Armands Kozlovskis u.c.
Klavierpavadījums: Māris Žagars

Režija: Sonora Vaice
Scenogrāfijas, kostīmu un video māksliniece: Ineta Sipunova
Gaismu mākslinieks: Ivars Vācers
Māksliniece: Kristīna Bondare
Iestudējuma muzikālais vadītājs, diriģents Jānis Stafeckis
Pirmizrāde: 2021. gada 30. jūlijā
Producents: Operetes teātris, SIA

 Bijām priecīgi un laimīgi par pavadīto dienu. Pateicamies mūsu biedrības organizācijām par dalību pirmajā svētku mēneša pasākumā.

Mūsu gaitas 5. maijā filmēja un mājas lapā sagatavots Video sadaļā stāsts par piedzīvoto.

Visas dienas pasākumus varat skatīt mūsu mājas lapas Galerijā Rīgas seniori Cēsīs 5. maijā.

Projektu ““Senioru Saeima” Latvijā” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Programma “NVO fonds”

Projekts tiek īstenots no 01.01.2022. līdz 31.10.2022.

Projekta īstenošanas līgums Nr. 2022.LV/NVOF/MIC/015/13

Lasīts 533 reizes

Service by Chukmasoff