LSKA projekta “Aktīvs seniors Latvijā” pasākumā apmeklē Cēsis.

 

 

 

Nevalstiskā organizācija biedrība “Latvijas senioru kopienu apvienība” īsteno projektu  “Aktīvs seniors Latvijā”, ar kuru paredzēts izveidot senioru kopienu tīklu visā Latvijā.

LSKA īstenotais projekts paredz vēl vairāk paplašināt sadarbību dažādās senioru kopienās. Projekta mērķa grupa ir Latvijas seniori, kuri vēlas uzlabot savus dzīves apstākļus, un visai šai grupai ir nepieciešama kā interešu aizstāvība, tā arī sadarbības iespēja. 

15.septembrī Rīgas seniori devās ekskursijā un sadraudzības pasākumā uz Cēsīm.

Apmeklējām Vidzemes koncertzāli „Cēsis”, kur  Kamerzālē savu kārtējo mēģinājumu vadīja Cēsu Kultūras centra senioru koris „Ābele”. Par kori Cēsu Kultūras centrā raksta: 

“Šobrīd korī dzied 29 dalībnieki, kurus vieno dziesma, draudzīgs kolektīvs un laika gaitā iesakņojušās tradīcijas. Kora repertuārā ir latviešu tautas dziesmas, tautas dziesmu apdares un koru mūzikas klasika. Dziedātājiem īpaši tuvas ir Valtera Kaminska dziesmas. Ik gadu koris piedalās gan Cēsu Kultūras centra rīkotajos pasākumos, gan apmeklē draugu koru sadraudzības koncertus. Kā tradīcija korim "Ābele" ir veidot savu koncertprogrammu valsts svētkos. 2019. gadā korim bija sadraudzības koncerts ar Igaunijas vokālājiem ansambļiem un senioru deju grupu”

Koncertzāli apmeklējām gides pavadībā, uzzinājām par ēkas seno vēsturi, atdzimšanu un pārtapšanu par Vidzemes koncertzāli.

Cēsnieki lepojas par savu skaisto kultūras pili, stāsta par koncertiem, starptautiskajiem konkursiem un daudzajiem pasākumiem:

Vidzemes koncertzāle “Cēsis” darbību uzsāka 2014. gada pavasarī, un tajā harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo. Savu arhitektonisko tēlu tā ieguvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām.

Apmeklētāju rīcībā ir akustiskā Lielā zāle ar 800 skatītāju vietām, Kamerzāle, Ērģeļu zāle, Kino zāle un Izstāžu zāle. Ēkā darbojas restorāns un bārs.

Koncertzālē “Cēsis” norit aktīva kultūras dzīve - augsti profesionālu mākslinieku koncerti, dramatisko teātru izrādes, mākslas izstādes, kino seansi. Ēkas infrastruktūra ir lieliski piemērota konferenču, semināru un saviesīgu pasākumu organizēšanai.

Koncertzālē ir iespējams pieteikt arī ekskursijas, kuru laikā ir iespēja iepazīt koncertzāli “Cēsis” gan no kultūrvēsturiskā, gan mūsdienu skatu punkta. Ciemošanās laikā iespējams ne tikai izstaigāt koncertzāles gaiteņus, bet palūkoties uz skatuvi no prožektoru skatupunkta un izbaudīt neaizmirstamu panorāmas ainu uz visu pilsētu. Ekskursijas noris grupās, sākot no 10 cilvēkiem un apmeklējuma ilgums aptuveni 1 stunda. Ekskursijas notiek latviešu, krievu, angļu, vācu valodā.”

Rīgas seniori pasākuma laikā apmeklēja arī Cēsu seno pili un baudīja skaistos saulainās dienas skatus pilsētas parkos.

Ar visām projekta aktivitātēm un foto galerijām iespējams iepazīties LSKA mājas lapā www.lskapvienība.lv .

Projekts tiek īstenots no 2020.gada 1.maija līdz 31.oktobrim.

Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projekta īstenošanas līgums Nr. 2020.LV/NVOF/MIC/003/13Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Lasīts 982 reizes

Service by Chukmasoff