Ciemojāmies Ventspilī

Saulainā vasaras dienā 16. jūnijā Rīgas seniori apmeklēja skaisto Kurzemes pilsētu Ventspili

 

Mūsu apvienības dalīborganizāciju „Svētās „Ģimenes Mājas” un „Rīgas aktīvo senioru alianses” seniori, kopā 50 personas devās ceļā no rīta. Pūrē mēs baudījām kafiju un pusdienlaikā jau bijām Ventspilī. 

 

Pirmais bija mūsu visu brauciens ar Mazbānīti no Muzeja līdz Kalna pieturai.

Viena no jaukākajām Ventspils izpriecām, kas garantē nepastarpinātu pārcelšanos citā laiktelpā, ir brauciens ar Mazbānīti Piejūras brīvdabas muzejā. Ar ātrumu 20km/h noteikti var nokļūt tieši laikā un tieši tur, kur glabājas jaukākās atmiņas vai sapņi. Tāpēc vairāk kā 100 gadus senā lokomotīve ir ne tikai transporta līdzeklis, ar kuras palīdzību no stacijas Muzejs var nokļūt Kalna stacijā, bet arī apbrīnas vērts, saudzējams un lolojams muzeja eksponāts. Projekta ietvaros uzbūvētās dzelzceļa līnijas Muzejs-Kalns kopgarums ir 3 kilometri. Jaunā līnija atzarojas no Riņķa līnijas Jūrmalas parkā. Vēl viena 150m gara savienojoša līnija starp jauno Kalna līniju un Riņķa līniju veido trijstūri. Izveidotais dzelzceļa trijstūris atvieglo vilcienu kustību visos virzienos un kalpo tvaika lokomotīvju apgriešanai.

Mūsu vidū bija vairāki seniori, kas bērnībā braukuši ar Mazbānīti . Dalījāmies atmiņu stāstiem. Bija jauki!

 

Kalna pieturā mūs gaidīja  Tūrisma aģentūras „Tobago” gide Iveta Rīvāre. Viņas vadībā apskatījām plašo atpūtas kompleksu,  parku. Daži veiksmīgi izmantoja atrakciju rīkus un jutāmies jau iejutušies.  Sekoja autobusa ekskursija pa pilsētu . Gides stāsts bija ļoti interesants.

 

Pēc autobusa ekskursijas sekoja brauciens ar kuģīti „Hercogs Jēkabs”.

Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs. Kuģitis atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu  brauciena laikā ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.

 

Pēc brauciena ar kuģīti mūs gaidīja labas pusdienas jaunajā zinātnes centra kafejnīcā "WestCafe".

Pēc pusdienām sekoja ekskursija. Apskatījām gides vadība pilsētu, priecājāmies par sakopto, puķu rotāto pilsētu. Skatījām slaveno „govju parādi”. Pēc vecpilsētas apskates devāmies uz mājām, uz Rīgu.

 

Pasākums tika filmēts un projekta ietvaros video tiks publicēts  biedrības „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” mājas lapā www.lskapvieniba.lv Video sadāļā.

 

Skatīt foto no pasākuma mājas lapas Galerijā „Ciemojāmies Ventspilī”.

 

 

Pasākumu atbalsta

Sabiedrības integrācijas fonds, LR Kultūras ministrija; LR Labklājības ministrija; AS „DelfinGroup” 
Projekts „Sadarbībā aizstāvam” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Programma “NVO fonds”

Projekts tiek īstenots no 01.04.2023. līdz 31.10.2024.

Projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/103/49

 

                                     

 

Labklājības ministrijas līgums par valsts budžetu līdzekļu piešķiršanu 

Nr. LM2023/24-1-05/10.

Pasākumu īstenošana no 01.02.2023. līdz 15.12.2023 

Lasīts 249 reizes

Service by Chukmasoff