LSKA aicina seniorus aizpildīt aptauju par attieksmi pret vakcinēšanos

Lai noskaidrotu kāda ir senioru attieksme pret vakcināciju, biedrība “Latvijas senioru kopienu apvienība” izveidojusi aptaujas anketu, kura ir ievietota LSKA mājas lapā, kā arī atbildes uz tajā uzdotajiem jautājumiem tiek lūgts sniegt telefoninterviju veidā un tikšanās laikā ar senioriem. Visi sniegtie dati ir konfidenciāli un tiks analizēti tikai apkoptā veidā.

 

“Anketēšanas mērķis ir noskaidrot galvenos iemeslus, kuri seniorus pamudinājuši vakcinēties pret Covid-19, vai tieši pretēji, attur no vakcīnas saņemšanas. Būtisks ir arī jautājums par to, kādus informācijas avotus par vakcināciju pret Covid-19 seniori ņem vērā, lemjot par potes nepieciešamību. Šī informācija mums būs ļoti noderīga, tiekoties ar senioriem un skaidrojot viņiem vakcinācijas nepieciešamību,” norāda projekta “Būsim vakcinēti un veseli!” vadītāja Lilita Kalnāja. Viņa arī izsaka lielu pateicību biedrības “Svētās Ģimenes Māja” Dienas centram par palīdzību senioru anketēšanā ar tālruņa starpniecību.

Elektroniski anketu aizpildīt iespējams LSKA mājas lapā sadaļā “Aptauja”. https://www.lskapvieniba.lv/lv/aptauja

 

Pašreizējā situācija ar senioru vecumu cilvēku vakcinēšanos jau vieš cerības. Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta informāciju, līdz novembra beigām vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19 vecuma grupās no 50 līdz 69 gadiem visos Latvijas novados bija saņēmuši vairāk nekā 70% iedzīvotāju. Dažos novados vismaz vienu vakcīnas devu bija saņēmuši gandrīz 90% iedzīvotāju vecumā no 60 līdz 69 gadiem. Šajā vecuma grupā līderos senioru vakcinācijā novembrī bija Smiltenes un Alūksnes novadi - vismaz ar vienu devu tur vakcinējušies 89% iedzīvotāju.

Kopumā visvairāk senioru vismaz ar vienu devu vakcinēti Valmieras, Alūksnes, Varakļānu, Mārupes, Smiltenes, Ādažu, Cēsu, Ķekavas un Limbažu novados. Vecuma grupā no 70 līdz 79 gadiem visaugstākie vakcinācijas rādītāji ir Ķekavas un Limbažu novados – vismaz ar vienu devu ir vakcinējušies 85 % iedzīvotāju. Valmieras, Varakļānu un Limbažu novados vairāk kā 76% iedzīvotāju vecumā no 80 līdz 89 gadiem ir uzsākuši vakcinācijas procesu. Vecuma grupā virs 90 gadiem visaktīvāk vakcīnu pret Covid-19 ir saņēmuši Varakļānu novada iedzīvotāji – 60%.Projekts „Būsim vakcinēti un veseli!” tiek īstenots no 2021. gada 1.oktobra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Finansējuma līgums SIF Nr. 2021.LV/NVO _VAK/22

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Service by Chukmasoff