Dāvinājums Sociālās aprūpes centram „Alūksne”

Turpinām uzlabot reģionu senioru dzīves kvalitāti visā Latvijā. Pateicoties  AS „DelfinGroup” (Banknote) ziedojumam 2023. gadā varam palīdzēt senioriem, kas savas dienas vada aprūpes centros.

 

Latvijas senioru kopienu apvienības dalībnieces  „Alūksnes pensionāru biedrība” valde mums ieteica palīdzēt Alūksnes novada sociālās aprūpes centru iemītniekiem. 

Martā varējām palīdzēt Mālupes un Alūksnes pansionāta iedzīvotājiem.

Sociālās aprūpes centram „Alūksne” dāvājām medicīnas aprūpes inventāru.

Sociālās aprūpes centrs „Alūksne” atrodas skaistā vietā netālu no Alūksnes ezera. Ēka celta 19.gs. sākumā klasicisma stilā Alūksnes pilskroga “Šloskrogs” vajadzībām, kas arī ir Latvijas 19.gs. krogu ēku paraugs. Centrs atrodas divstāvu mūra ēkā, pie kuras piekļaujas bruģakmens piebraucamais ceļš, kas 19.gs. kalpojis arī kā satiksmes, tirdzniecības ceļš Rīga – Sanktpēterburga.

1932.gadā veiktas ēkas pārbūve un tajā iekārtota pilsētas nespējnieku patversme. Savukārt 1962.gadā to pārveidoja par pansionātu. No 2010. gada 1.janvāra darbojas sociālās aprūpes centrs.

Kaut gan pansionāts atrodas novada centrā, tas nodrošina ilgstošu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju I un II grupas invalīdiem un pensijas vecumu sasniegušām 66 personām ne tikai no Alūksnes pilsētas, bet arī visiem novada pagastiem. 

Aprūpē ietilpst:

  • nodrošinām iemītniekus ar dzīvojamo platību, kurā ir sadzīvei nepieciešamais inventārs;
  •  apgādājam iemītniekus ar veļu, apģērbu un apaviem;
  • organizējam iemītnieku medicīnisko aprūpi;
  • organizējam racionālu ēdināšanu, ņemot vērā iemītnieku vecumu un veselības stāvokli;
  • veicam sociālās un medicīniskās rehabilitācijas pasākumu kompleksu atbilstoši katra iemītnieka fiziskajam un psihiskajam stāvoklim;
  • organizējam kultūras un atpūtas pasākumus;
  • pēc iemītnieku vēlēšanās organizējam garīgo aprūpi atbilstoši personas konfesionālajai piederībai;
  • organizējam palīdzību iemītnieku individuālo sociālo problēmu risināšanā.

SAC „Alūksne” vadītāja Baiba Meistere mums raksta

„Esam pateicīgi par LATVIJAS SENIORU KOPIENAS APVIENĪBAS rūpēm, iniciatīvu un piedāvājumu ziedot senioru vajadzībām nepieciešamas medicīnas preces veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai, nodrošināšanai. LATVIJAS SENIORU KOPIENAS APVIENĪBAS  ziedotie 19 saliekamie tualetes krēsli par summu 997.82 EUR  turpinās uzturēt labu senioru dzīves kvalitāti Sociālās aprūpes centrā “Alūksne”.”

Turpinām palīdzēt tiem, kam tas viss vairāk nepieciešams. Paldies ziedotājam!

Foto par palīdzību centram „Alūksne” varat skatīt mūsu

mājas lapas „Galerijā” „Dāvinājums Alūksnē”

Lasīts 403 reizes

Service by Chukmasoff