9. martā LSKA valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne un valdes locekle Lilita Kalnāja piedalījās Latvijas Pensionāru federācijas Valdes sēdē.

LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA

turpmāk sadarbosies ar Latvijas Pensionāru federāciju  1. martā LSKA valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne un valdes locekle Lilita Kalnāja piedalījās Latvijas Pensionāru federācijas Valdes sēdē. 

Latvijas Pensionāru federācijas valdes priekšsēdētāja Aija Barča informēja federācijas valdes locekļus par LSKA valdes lēmumu noslēgt vienošanos par sadarbību. 

LSKA valdes priekšsēdētāja A.Babāne iepazīstināja klātesošos ar mūsu biedrības mērķiem, uzdevumiem un paveikto. Tika sniegta informācija par plānotajiem labdarības pasākumiem Latvijas reģionos, par jauno uzsākto projektu „Rīgas seniors LR saeimā”, par likumdošanas iniciatīvu izstrādāšanu sadarbībā ar federāciju.

Valdes locekļi vienbalsīgi nobalsoja par sadarbību ar LSKA.

 

LSKA valdes pārstāves piedalījās arī federācijas Domes sēdē, kur bija ieradušies daudzie pārstāvji no visas Latvijas pensionāru organizācijām.

Sapulcējušos domniekus uzrunāja un uz jautājumiem atbildēja LR Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un LR 13. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (Attīstībai/Par!).

Sociālo un darba lietu komisijas dienas kārtībā ir tādi jautājumi kā darba tiesības, nodarbinātības situācija un bezdarbs, pensijas un pabalsti, ģimenes ārsti un slimnīcas, farmācija un sabiedrības veselība, sociālā palīdzība un sociālie pakalpojumi, situācija pansionātos un aprūpes centros, sociālā budžeta izlietojums. Tās pārziņā ir gan sociālās un veselības jomas likumprojekti, gan nozares ministriju un iestāžu darba pārraudzība.

 

Pēc Latvijas Pensionāru federācijas lēmēju sanāksmju apmeklējuma mums nostiprinājās pārliecība – mums ir kopīgi uzdevumi senioru dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Service by Chukmasoff