Trešās paaudzes universitātes un mūžizglītība senioriem ļauj uzturēt možu garu un kliedē vientulību

 

Japānā kopš 60. gadu noslēguma darbojas Inami koledža (Inamino Gakuen), kas senioriem piedāvā apgūt tādus priekšmetus kā dārzkopību, veselības pārvaldību, kultūras studijas un keramiku. No Japānas neatpaliek arī Singapūra, kur senioriem piedāvā iespēju apmeklēt Nacionālo Sudraba akadēmiju (National Silver Academy).

Arī Latvijas senioriem ir iespējas piedalīties dažāda veida lekcijās un nodarbēs. Lai gan mūsu seniori šobrīd nav iekļauti mūžizglītības sistēmā, Latvijā darbojas starptautisks un apjomīgs projekts “Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs” jeb tā dēvētā Trešās paaudzes universitāte, arī U3A, ko Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma programmā realizē biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” kopā ar vēl pieciem partneriem no visas Latvijas: “Latvijas senioru kopienu apvienība” Rīgā, “Kuldīgas Senioru skola”, “Ikšķiles senioru skola” un “Baltā māja” Līvānos. Trešās paaudzes universitātes galvenie mērķi ir iesaistīt seniorus sociālajā dzīvē, stiprināt viņu veselību, kliedēt vientulību un sociālo izolētību. 

 

Vairāk par to, kā mūžizglītojas Latgales seniori, ko piedāvā Senioru skolas un par Trešās paaudzes universitāšu tīkla ieviešanas projektu Latvijā, lasiet lsm.lv publikācijā .Service by Chukmasoff