LSKA, uzrunājot seniorus visā Latvijā, īstenojusi projektu “Būsim vakcinēti un veseli!”

Nevalstiskā organizācija biedrība “Latvijas Senioru kopienu apvienība” īstenojusi projektu “Būsim vakcinēti un veseli!”, kura ietvaros seniori visā Latvijā tika informēti par vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamību un citiem ar to saistītiem seniorus satraucošiem jautājumiem, kā arī vajadzības gadījumā vecāka gada gājuma cilvēkiem tika sniegta palīdzība nokļūšanai līdz vakcinācijas punktiem.

 

Projekta īstenošanas gaitā tika izgatavots un ar brīvprātīgo starpniecību visos Latvijas novados senioriem izplatīts informatīvais biļetens “Būsim vakcinēti un veseli!”, ar kura starpniecību viņus uzrunāja kā mediķi, tā arī paši seniori. 

“LSKA novembrī izdotā informatīvā biļetena galvenais uzdevums ir īsā un viegli saprotamā formā skaidrot senioriem vakcinēšanās nepieciešamību, kā arī būtiskākos seniorus satraucošos ar vakcinācijas procesu saistītos jautājumus. Ar biļetena starpniecību seniorus uzrunā Imunizācijas Valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska, profesors Anatolijs Danilāns, kardiologs Andrejs Ērglis, Gerontoloģijas klīnikas vadītājs prof. Jānis Zaļkalns, kā arī RAKUS  Iekšķīgo slimību klīnikas Gastroenteroloģijas un hepatoloģijas centra virsārste, profesore Indra Zeltiņa.  Mēs ļoti ceram, ka seniori, kuri vēl šaubās par vakcinācijas nepieciešamību, ieklausīsies šo Latvijā un arī ārpus mūsu valsts robežām cienīto mediķu teiktajā,” saka projekta “Būsim vakcinēti un veseli!” vadītāja, LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja.

Informatīvā biļetena kopēja tirāža ir 8000 eksemplāru, no kuriem četri tūkstoši ir latviešu valodā, četri - krievu valodā.

Tāpat izgatavoti un izplatīti trīs videomateriāli, kuros mediķi un senioru pārstāvji stāsta par vakcinēšanās pret Covid-19 nepieciešamību un par citiem ar vakcināciju saistītiem aktuāliem jautājumiem, kā arī sociālajā vietnē Facebook  izveidots profils “Būsim vakcinēti”. Videomateriālus iespējams noskatīties LSKA mājas lapā https://www.lskapvieniba.lv/lv/video.

Lilita Kalnāja stāsta, ka projekta īstenošanas gaitā tajā iesaistītie brīvprātīgie nepieciešamības gadījumā palīdzēja senioriem nokļūt līdz vakcinācijas punktiem un atpakaļ ar LSKA sagādāto transportu. “Esam aktīvi darbojušies Dundagā, Talsos, Kuldīgā, Alūksnē, Rīgā, turpinās darbs Balvos, Višķos, Laucienā, Pļaviņās, Mazirbē, Cēsīs, Valmierā, Mazsalacā, kā arī citos novados un pagastos,” stāsta LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece.

Viņa uzsver, ka saskaņā ar brīvprātīgo teikto, daudzi no uzrunātajiem senioriem jau ir vakcinējušies, liela daļa domā par balstvakcīnas nepieciešamību. Tomēr ir arī seniori, kuri joprojām uzskata, ka vakcīnas iespējamās blaknes ir bīstamākas, nekā risks saslimt ar Covid-19. 

“Uzrunājot seniorus varam secināt, ka tie, kuri vēlējās vakcinēties, to jau ir izdarījuši, un galvenais LSKA brīvprātīgo uzdevums bija  par vakcinēšanās nepieciešamību pārliecināt tieši svārstīgos seniorus. Diemžēl jāatzīst, ka gados veci cilvēki nereti ir ļoti konservatīvi un savu viedokli tik vienkārši mainīt nevēlas,” saka L.Kalnāja un pauž cerību, ka LSKA izvērstā plašā senioru informēšanas kampaņa ļaus daudziem no viņiem izšķirties par labu vakcinācijai.

 

Projekts „Būsim vakcinēti un veseli!” tiek īstenots no 2021. gada 1.oktobra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Finansējuma līgums SIF Nr. 2021.LV/NVO _VAK/22

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Service by Chukmasoff