15. jūnijā Latvijas radio 4 programmā. Pārraide senioru interešu aizstāvību

  1. jūnijā LR 4 pārraidīja žurnālistes Olgas Kņazevas vadīto interviju ar biedrības valdes priekšsēdētāju Astrīdu Babāni un projektu juristi, juridisko zinātņu maģistri Barba Girgensone .

 

Intervijas galvenā tēma:

 Seniors un īpašums, uztura līguma noslēgšana. 

 

Uztura līgums ir augsta riska darījums, kas satur daudz nezināmo: neviens nevar pateikt, cik ilgi pēc līguma noslēgšanas dzīvos aprūpējamais cilvēks, nevar aprēķināt, cik liels būs kopējais uztura apjoms. Var gadīties, ka cilvēks saslimst un viņam būs nepieciešama īpaša aprūpe. Iespējams, ka cilvēks, kurš uzņēmies rūpes par otru, saprot, ka tas vairs nav izdevīgi vai viņam pašam neparedzēti mainās situācija dzīvē, taču no noslēgtā darījuma atteikties nav iespējams. Tas nozīmē, ka pirms līguma slēgšanas abām pusēm ir ļoti nopietni jāapdomā un jāizrunā visas nianses. Vairāk, protams, jādomā cilvēkam, kurš saistības uzņemas, jo tās var būt ļoti ilgas.

 

Par sava īpašuma izmantošanu un uztura līguma slēgšanu ir daudz jautājumu, par to visu intervijā.


Intervija krievu valodā pārraide „Vienkāršiem vārdiem”, 

37 min. garumā un to iespējams noklausīties atverot saiti    https://lr4.lsm.lv/lv/raksts/vienkarsiem-vardiem/dogovor-pozhiznennogo-soderzhanija-pozhilih-lyudey-tonkosti-i-po.a145499/ Biedrība „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA”  īsteno mikro projektu „Latvijas seniors – aktīvs, zinošs un atvērts sadarbībai”, kura viens no mērķiem ir  – senioru interešu aizstāvēšana. 

 

Sabiedrības integrācijas fonda 

Programmā „NVO fonds”

 

Projekts tiek īstenots no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021.gada 20. novembrim.

Finansējuma līgums SIF Nr. 2021.LV/NVOF/MIC/059

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Service by Chukmasoff