Kopā ar ukraiņiem 2023. gadā

Turpinām īstenot Rīgas valstspilsētas pašvaldības Centrālās administrācijas Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra

Sabiedrības integrācijas projektu 

 

Projekta galvenais mērķis ir mūsu pilsētas senioru sadarbība ar ukraiņiem, kas patvērumu no kara atraduši Rīgā. 

 

Kopā ar ukraiņiem esam bijuši ekskursijās pavasarī Kuldīgā un Dobelē ceriņziedu laikā. Pasākumos iepazīstinājām ar mūsu Kurzemes un Zemgales pērlēm, baudījām skaisto dabu un kopā pavadījām jaukas dienas. Ceļojumos mūs pavadīja filmētāji un tika sagatavoti video sižeti, ko publicēja mūsu mājas lapā. Par sadarbību un sadraudzības pasākumiem top videofilma, kas tiks demonstrēta projekta noslēguma pasākumā novembrī.

 

Sekmīgi noslēgušās Latviešu valodas klubu „Iesācējiem” un „Turpinātājiem” pavasara nodarbības. Ukraiņu draugi pateicīgi mūsu pieredzējušajai latviešu valodas skolotājai Liesmai Neipreisai par interesantajām nodarbībām un gaida klubu nodarbības rudenī. 

Valodas zināšanas tiek papildinātas katrā pasākumā un kopējos braucienos.

Taču valodu var apgūt dziedot un to viss labāk mūsu draugi apgūst kopā ar Liesmu. Katrā pasākumā mūs priecē ukraiņu izpildījumā mūsu tautas dziesmas. Līgo dziesmas tika apgūtas un pašiem ukraiņiem lieli prieki.

 

Kopā ar ukraiņiem apmeklējām Jāņu pasākumus – mācījāmies pīt vainagus, rotāties un līgot.

 

Skaistas dienas tiek pavadītas Dziesmu un deju svētku laikā. Mūsu draugiem lielu prieku sniedza svētku atklāšanas gājiens. L.Neipreisa  kopā ar ukraiņiem apmeklējusi jau daudzus pasākumus pilsētā, kur baudīt mūsu dziesmas, dejas un iepazīt tradicionālo kultūru kultūru. 
Mājas lapas www.lskapvieniba.lv Galerijā varat skatīt projekta foto mirkļus „Mācām latviešu valodu un svinam svētkus kopā ar ukraiņiem”
Projektu Kopā ar ukraiņiem 2023. gadā” līdzfinansē Rīgas valstspilsētas pašvaldības Apkaimju iedzīvotāju centrs Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Projekta īstenošanas laiks no 2023. gada 1. marta līdz 2023. gada 15. novembrim, līguma Nr. CAAIC-23-16-lī.

Lasīts 247 reizes

Service by Chukmasoff