Piedalījāmies ekspertu seminārā “Jauna izpratne sirds veselības saglabāšanā” 30. maijā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā

 

Ekspertu semināra dalībnieki apskatīja un analizēja holesterīna veidošanās riska faktorus, profilaksi, kontroles un ārstēšanas iespējas, sevišķu uzmanību pievēršot risinājumiem, kas efektīvi samazina zema blīvuma holesterīnu kā galveno riska faktoru cilvēkiem ar augstu infarkta un insulta risku. 

Sirds un asinsvadu slimības ir nozīmīgākais Latvijas iedzīvotāju priekšlaicīgas nāves cēlonis, kuru var novērst tikai ar mērķtiecīgu darbu visa mūža garumā, kā arī savlaicīgu un efektīvu ārstēšanu. “Sirds veselības veicināšanas alianses” mērķis ir pievērst valsts pārvaldes, veselības aprūpes politikas veidotāju un arī plašas sabiedrības uzmanību sirds un asinsvadu veselības veicināšanai, nedublējot, bet papildinot ārstu un pacientu organizāciju darbu. 2022. gada 13. septembrī ap 30 nevalstiskās organizācijas (arī LSKA), mediķi, eksperti, uzņēmumi, politiķi pēc darba grupas iniciatīvas parakstīja Aicinājumu rīcībai par kardiovaskulāro slimību novēršanu. Pēc vairāku desmitu reģionālo nevalstisko organizāciju pievienošanās Aicinājumā rīcībai ietvertajiem mērķiem, Alianses partneru skaits jau pārsniedz 80 dažādas sabiedrības grupas pārstāvošas organizācijas.

Ekspertu semināra dalībnieki:

Dr. med. Romualds Ražuks, “Sirds veselības veicināšanas alianses” vadītājs, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte

Inese Mauriņa, pacientu bieddrības ParSirdi.lv vadītāja

Asoc. prof. Inguna Ebela, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedra

Lolita Neimane, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas prezidente

Ainis Dzalbs, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis

Prof. Kārlis Trušinskis, kardiologs, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības valdes priekšsēdētājs un  Kristīna Brūvere, Veselības ministrijas Veselības aprūpes organizācijas nodaļas Vecākā eksperte

Semināru vadīja Dr. med. Romualds Ražuks.

 

Pasākumā bija aicināti piedalīties Saeimas, valsts pārvaldes institūciju pārstāvji, medicīnas speciālistu organizāciju, pacientu biedrību pārstāvji, veselības eksperti, augstskolu pārstāvji, mediji, “Sirds veselības veicināšanas alianses” sadarbības partneri.

Pielikumos iepazīstinām ar ekspertu prezentācijām

 

Lasīts 235 reizes

Service by Chukmasoff