LSKA sāk nodarbību ciklu senioriem “Viss par Eiropas Savienību”

Lai izglītotu seniorus par Eiropas Savienību un veicinātu viņu aktīvāku piedalīšanos Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, “Latvijas senioru kopienu apvienība” (LSKA) šogad “Senioru skolā” uzsākusi nodarbību ciklu “Viss par Eiropas Savienību”. “Seniori vienmēr bijuši starp aktīvākajiem balsotājiem kā Saeimas, tā pašvaldību vēlēšanās, un mūsu uzdevums ir panākt, lai tikpat aktīvi viņi pauž savu pozīciju arī par to, kādu politisko spēku pārstāvjus un kurus no kandidātiem viņi vēlētos redzēt Eiropas Parlamentā,” norāda LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja. 

 

LSKA ieskatā Latvijas iedzīvotāju zemā aktivitāte iepriekšējās četrās Eiroparlamanta vēlēšanās apliecina, ka to divdesmit gadu laikā, kopš esam Eiropas Savienības dalībvalsts, tā arī neesam spējuši izpildīt mājasdarbu un saviem pilsoņiem skaidri un nepārprotami izskaidrot, kādēļ  dalība Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir būtiska ikvienam no mums. “Eiropas Parlamentā pieņemtie lēmumi ļoti lielā mērā ietekmē arī Latvijas likumdošanu, tādēļ ikvienam ir svarīgi iet un balsot. Lai palīdzētu senioriem labāk izprast kāda ir lēmumu pieņemšanas sistēma un kā darbojas Eiropas Savienības struktūras, “Senioru skolā” kopš janvāra esam sākuši lekciju ciklu par Eiropas Savienību. Plānojam arī senioru tikšanos ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem no dažādiem politiskajiem spēkiem,” saka Lilita Kalnāja.

Savukārt “Senioru skolas” vadītāja Liesma Neipreisa stāsta, ka pirmais šāds seminārs senioru mūžizglītības ietvaros notika 24.janvārī biedrības “Svētās Ģimenes Māja” telpās, un tajā par Eiropas Savienības vērtībām stāstīja “Eiropas Savienības mājas” Izglītības resursu centra vadītāja Liene Valdmane. “Savā izglītojošajā prezentācijā, iesaistot klausītājus, lektore ļoti saistoši un interesanti izstāstīja ES vēsturi, darbības principus, prioritātes un Latvijas ieguvumus. Sanākušajiem arī bija iespēja demonstrēt savas zināšanas, atpazīstot visu ES dalībvalstu karogus,” teic Liesma Neipreisa.

Viņa informē, ka februārī LSKA plāno organizēt četras lekcijas, kurās tiks stāstīts par Eiropas Savienības izveidošanos, Eiropas Padomi, Eiroparlamenta struktūru un darbības principiem, kā arī visu, kas jāzina par EP vēlēšanām šī gada 8.jūnijā. Informācija par nodarbību datumiem un tēmām rodama LSKA mājas lapā www.lskapvieniba.lv un LSKA “Facebook” kontā.

“Protams, katrs Latvijas iedzīvotājs, arī seniori, pēc visu Eiroparlamenta deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) varēs iepazīties gan ar šiem sarakstiem, gan politisko spēku programmām CVK mājas lapā. Tomēr LSKA ieskatā būtiski ir radīt cilvēkos sapratni, ka nepiedaloties šajās vēlēšanās mēs “iešausim kājā” tikai un vienīgi sev. “Ja paši neejam uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, mums nav nekādu morālu tiesību vēlāk žēloties, cik “nepareizi” deputāti tur ievēlēti un kādi lēmumi pieņemti,” saka Lilita Kalnāja.

Tāpat LSKA plāno jau tuvākajā laikā uzsākt intensīvu  digitālo pamatprasmju apguvi senioriem, tajā skaitā arī sniedzot individuālas konsultācijas tiem senioriem, kuri to vēlēsies. Tiesa, uz tām būs iepriekš jāpiesakās. “Senioriem ir jāapzinās, ka nākotnē to pakalpojumu apjoms, tai skaitā arī valsts un pašvaldību sektorā, ko var saņemt digitāli, tikai pieaugs un viņiem gribot negribot nāksies apgūt pieslēgšanos dažādām publisko pakalpojumu interneta vietnēm ar kvalificētiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem, kā arī citas digitālās pamatprasmes. Mūsu uzdevums ir panākt, lai gados vecāki cilvēki iemācītos ar šiem digitālajiem rīkiem darboties un neatteiktos no jauno tehnoloģiju apguves tikai tādēļ vien, ka baidās kļūdīties,” uzsver Lilita Kalnāja.PasākumuSadarbībā aizstāvam” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Projekts tiek īstenots no 01.04.2023. līdz 31.10.2024.

Projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/103/49

 

Materiāls LSKA pastiprinās digitālo pamatprasmju apgūšanu senioriem” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla LSKA pastiprinās digitālo pamatprasmju apgūšanu senioriem” saturu atbild Biedrība Latvijas senioru kopienu apvienība”.

Service by Chukmasoff