Aktīvas senioru organizācijas aicina uz pasākumu “Senioru diena”

Oktobra sākumā visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā senioru diena. Atzīmējot to un uzsverot senioru nozīmi Latvijas sabiedrībā, seniori, nevalstisko organizāciju pārstāvji un ikviens interesents aicināts uz senioru NVO tīklošanās pasākumu “Senioru diena”. Pasākums notiks ceturtdien, 2023. gada 12. oktobrī no plkst. 11.00, NVO namā, Ieriķu ielā 43a.   

Pasākuma mērķis ir pulcēt dažādas NVO, kuru biedru rindās darbojas galvenokārt seniori, lai demonstrētu, cik radoši, rosīgi un izdomas bagāti ir seniori. Svarīgi ir parādīt, kādas ir seniorus apvienojošas NVO, ko tajās var darīt, kā arī mudināt seniorus nevis sēdēt mājās, bet saturīgi pavadīt brīvo laiku un būt aktīviem.

Programma

Pasākuma pirmajā daļā no plkst. 11.00 līdz 12.00 seniori tiek aicināti uz 3 radošajām darbnīcām jeb meistarklasēm, kurās varēs aktīvi līdzdarboties un iepazīt organizāciju darbību.

Biedrība “Pensionāru iespēju centrs” piedāvās radošo darbnīcu “No veca par jaunu”, kurā biedrības pārstāves demonstrēs meistarklasi, kā no vecām lietām un atgriezumiem uzburt jaunas, tādējādi veicinot otrreizējo pārstrādi un zaļāku domāšanu. Būs skatāmi arī jau gatavi darbiņi. 

Biedrība “Rīgas Sporta Veterānu klubs” savu darbību prezentēs, aicinot uz galda spēlēm – šahu, dambreti un novusu.

Savukārt biedrības “Latvijas Senioru deju apvienība” meistarklasē, ko vadīs ilggadējā senioru deju pasniedzēja Laimdota Andersone un deju sēdus pasniedzēja Indra Spalviņa, varēs iepazīt senioru deju un to apakš žanra deju sēdus daudzveidību un plašās iespējas. Īpašie viesi būs Babītes Kultūrizglītības centra senioru deju kopa “Gātes”.

Turpinājumā – plkst. 12.30 biedrība „Rīgas Aktīvo senioru alianse” aicinās visus apmeklētājus uz iedvesmojošu tikšanos “Ass prāts visu mūžu”. Senioriem tiks piedāvātas dažādas atraktīvas aktivitātes, kas aktivizē smadzeņu darbību. Nodarbība tiks organizēta spēles "Bingo" formā, būs uzvarētāji un balvas. Seniori iegūs jaunas metodes un tehnikas, lai varētu uzturēt sevi labā fiziskā, garīgā un emocionālā formā. Neizpaliks arī mājas darbs.

Pasākuma trešajā daļā plkst. 13.00 apmeklētājus sagaida akordeonista Kaspara Gulbja muzikāls sveiciens. Noslēgumā - sirsnīgas sarunas un atspirdzinājumi.

NVO nams turpina pirms vairākiem gadiem iesākto senioru NVO popularizējošo pasākumu virkni, kuros organizācijām ir iespēja praktiskās, radošās vai izglītojošās  nodarbībās demonstrēt savu darbību un uzsvērt, ka darbošanās nevalstiskajās organizācijās senioru dzīvē var ieņemt nozīmīgu vietu, sniegt gandarījumu un dzīvesprieku.

Laipni aicināti seniori, NVO, kuru rindās darbojas seniori, un visi interesenti! Pasākums ir bez maksas.

Aicinām dalībai pasākumā iepriekš reģistrēties, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par semināru publicitātes materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai.

Informāciju sagatavoja: Zinta Gugane, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas NVO atbalsta sektora projektu vadītāja. E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 
 

Service by Chukmasoff