LSKA: Cilvēkiem no Ukrainas jāpalīdz ne vien ar materiālu, bet arī morālu atbalstu

Biedrība Latvijas Senioru kopienu apvienība” (LSKA) arī šogad strādās pie Ukrainas bēgļu tālākas integrācijas mūsu sabiedrībā, tāpat turpināsies latviešu valodas pamatu apguve, kā arī sadraudzības pasākumi labākai latviešu un ukraiņu kultūrvides iepazīšanai. 

 

“Mūsu biedrība ir patiesi gandarīta, ka ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības Apkaimju iedzīvotāju centra atbalstu varam īstenot projektu “Kopā ar ukraiņiem 2023.gadā”. Tas ir likumsakarīgs turpinājums pērn veiksmīgi īstenotajam projektam “Rīgas seniori kopā ar Ukrainas bēgļiem”, jo, kamēr vien Ukrainā turpinās Krievijas nelietīgais karš pret šīs valsts mierīgajiem iedzīvotājiem, mūsu pienākums ir nebūt vienaldzīgiem un katram savu iespēju robežās sniegt viņiem  mieru, sadraudzību un sapratni,” saka LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja.

LSKA valdes locekles Liesmas Neipreisas vadībā šī projekta ietvaros jau notikusi pirmā nodarbība “Latviešu valodas klubā”, un mācības notiek kā “Iesācējiem”, kuri mūsu valodas pamatus vēl tikai sākuši apgūt, tā “Turpinātājiem”, kuriem jau ir noteiktas priekšzināšanas. Liesma Neipreisa ir gandarīta, ka arvien augošais nodarbību dalībnieku skaits liecina par ukraiņu  ieinteresētību latviešu valodas apgūšanā. “Novēlēsim viņiem sekmes, vēlmi darboties kopā un viegli apgūt valodu, kas atvieglotu viņu ikdienu Latvijā,” saka LSKA valdes locekle.

“Līdzīgi kā pērn arī šogad norisināsies ukraiņu bēgļu vidū jau lielu atsaucību guvušie Sarunu klubi, kuros piedalās Ukrainas un Rīgas seniori kopā ar savām ģimenēm. Latvijas kultūrvides labākai iepazīšanai turpināsim arī tradīciju kopīgi apmeklēt Latvijas skaistākās vietas. Pirmā ekskursija būs uz Kuldīgu, kur mūsu ukraiņu draugiem būs iespēja redzēt iespaidīgo skatu, kā  zivis lec pāri Ventas Rumbai, dodoties uz nārsta vietām. Ceriņziedu laikā viesosimies Dobelē, vasarā – Kurzemē, bet zelta rudeni baudīsim Siguldā,” par šī gada plāniem stāsta L.Kalnāja.

Tāpat paredzēta tikšanās ar mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī pasākums “Tautas tērpu gods”, kura ietvaros notiks iepazīšanās ar Ukrainas un lībiešu tautas tērpiem. “Šī gada nozīmīgais un krāšņākais kultūras notikums, neapšaubāmi, būs Ukrainas bēgļu un Rīgas senioru kopīgie Dziesmusvētku pasākumu apmeklējumi. Pērn projekta  “Rīgas seniori kopā ar Ukrainas bēgļiem” īstenošanas laikā ukraiņi teica, ka viņiem ļoti patīk, kā mēs sargājam savu vēsturi un nevienam neļaujam to mīdīt kājām, tādēļ Dziesmusvētku stāsts, kurš vēsta par tautas garīgās vienotības aizsākumu, nacionālās pašapziņas celšanu un  saliedētību, būs skaista un emocionāli spēcīga nots mūsu plānotajās šīs vasaras norisēs,” uzsver LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece.

LSKA ir pārliecināta, ka sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos, ko izraisījis Krievijas iebrukums Ukrainā, ir ļoti svarīgi palīdzēt cilvēkiem no Ukrainas ne vien ar materiālu, bet arī morālu atbalstu. Tādēļ darīsim visu, lai no kara šausmām cietušajiem cilvēkiem palīdzētu iekļauties Latvijas sabiedrībā un Rīgas ikdienas dzīvē, kā arī labāk iepazīt mūsu kultūru.

 

Projekts Kopā ar ukraiņiem 2023. gadā” tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Projekta īstenošanas laiks no 2023. gada 1. marta līdz 2023. gada 15. novembrim, līguma Nr. CAAIC-23-16-lī.

Service by Chukmasoff