Ar savu veltījumu Ukrainai labdarības koncertā piedalīsies vairāk nekā 100 Latvijas mūziķi

24. janvāris, 2023

Fonds “Uzņēmēji mieram” jau iepriekš vēstīja, ka 24. februārī atjaunotā Rīgas cirka arēnā notiks labdarības koncerts “Veltījums Ukrainai”, iezīmējot tieši vienu gadu Ukrainas cīņai ar agresorvalsti Krieviju par savas valsts neatkarību un brīvību. Koncertā piedalīsies vairāk nekā 100 Latvijas mūziķi un mākslinieki.

Koncertā piedalīsies mūziķi Shipsea, Intars Busulis un Abonementa orķestris, Raimonds Tiguls, Vestards Šimkus, Kaspars Zemītis, Daumants Kalniņš, Latvian Voices, grupa DAGAMBA, The Sound Poets, Tautumeitas, Carnival Youth, Goran Gora, Iļģi, vīru koris “Gaudeamus” u.c. Ukrainas draugi un atbalstītāji.

"Mēs joprojām nedrīkstam pierast pie tā, ka Ukrainā notiek karš. Mums ir jāapzinās, ka šobrīd esam priviliģētā situācijā, tādēļ mums ir jādara viss, lai mazinātu cilvēku ciešanas. Manuprāt, ir būtiski, lai šie cilvēki jūt mūsu atbalstu, lai nejūtas pamesti šajā nežēlīgajā dzīves cīņā. Mēs, mūziķi, papildus ziedošanai varam palīdzēt arī ar dziesmu, tādēļ arī es nešauboties piekritu piedalīties šajā labdarības koncertā. Man tas ir ļoti svarīgi!" sacīja mūziķis Intars Busulis.

Koncerta veidotāju komandā brīvprātīgi darbojas režisore Inga Tropa, mūziķis Jānis Strapcāns, mākslinieks Krišs Salmanis, skaņu režisors Andris Ūze un fonda “Uzņēmēji mieram” aktīvisti un Ukrainas atbalstītāji.

Koncerts klātienē norisināsies atjaunotajā Rīgas cirka arēnā, bet tiešraidē to translēs Latvijas Televīzija. Sadarbībā ar Ziedot.lv koncerta laikā ikviens skatītājs varēs ziedot Ukrainai, zvanot pa maksas tālruni. Koncerta galvenais mērķis – vākt ziedojumus atbalstam Ukrainai, pērkot biļeti uz koncertu vai uzņēmumiem veicot lielāku ziedojumu un pretī saņemot koncerta ielūgumus.

“Atbalsta sniegšana un sadarbība ir cirka nozares pamatvērtības, bez kurām nevarētu tapt cirka izrādes,” saka Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers. “Rokas pasniegšana, būšana īstajā vietā un laikā cirkā ir pašsaprotama, tieši tāpēc mums šķiet dabiski piedalīties šī Ukrainas atbalsta koncerta rīkošanā. Apvienojoties mēs varam sasniegt patiešām daudz!”

Šī gada martā pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainas teritorijā, tika izveidota kustība “Uzņēmēji mieram”, apvienojot vairāk nekā 200 uzņēmumus un uzņēmējus, lai sniegtu atbalstu karā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem. Kā pastāstīja Jānis Palkavnieks, Draugiem Group Mentoru kluba līdz dibinātājs un Uzņēmēji Mieram dibinātājs, Draugiem Group komanda vienmēr ir iestājusies par cilvēkiem. “Mēs ticam, ka tikai brīvā sabiedrībā var attīstīties inovācijas. Kara gadadienai veltītais koncerts būs spēcīgi sirsnīgs, turklāt tas notiks ļoti zīmīgā vietā - Rīgas Cirkā - kas vēl nesen bija diezgan baiss pagātnes rēgs gan fiziski, gan morāli, bet tagad ir atdzimis pavisam jaunā modernā veidolā.”

Līdz šim ar fonda starpniecību saziedoti vairāk nekā 4 500 000 miljoni eiro, kā arī par ziedotajiem līdzekļiem iegādātas automašīnas un droni militārām vajadzībām, militārie tērpi un apavi, ugunsdzēšamie aparāti, rācijas un daudz citu būtisku elementu Ukrainas aizstāvjiem, kā arī ticis sniegts ievērojams atbalsts slimnīcu darbības nodrošināšanā, iegādātas un piegādātas ātrās palīdzības automašīnas, kā arī sniegts humānais atbalsts civiliedzīvotājiem.

Māris Simanovičs, Eco Baltia vadītājs un Uzņēmēji Mieram dibinātājs uzsvēra, ka “svarīgi ir sniegt atbalstu Ukrainai, jo tas ir līdzeklis kā mēs varam iestāties par rietumu vērtībām un demokrātiju un nodrošināt, ka mūsu bērni varēs dzīvot mierīgā pārtikušā Eiropā.” Savukārt Kristofs Blaus, Nutrameg vadītājs un Uzņēmēji Mieram dibinātājs aicina Latvijas sabiedrību sanākt kopā, smelties spēku vienam no otra un iedvesmu turpināt Ukrainas atbalstu līdz uzvarai. “Krievija neuzbruka tikai Ukrainai, bet gan visai demokrātiskajai Eiropai un mēs esam cīnījušies pretī no pirmajām stundām. Tas, ka esam noturējušies pret Putina armiju jau gadu, ir prasījis no mums visiem ļoti daudz,” sacīja Blaus.

Biļetes uz koncertu pieejamas vietnē www.bezrindas.lv un fonda tīmekļvietnē www.uznemejimieram.lv. Visi koncertā gūtie ziedojumi tiks novirzīti Ukrainas atbalstam.

“Uzņēmēji mieram” partneri Latvijā ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Ziedot.lv, Viegli palīdzēt, resursu centrs sievietēm “Marta” un citas humanitārās palīdzības organizācijas. Savukārt kravu sūtījumu palīdzības saņēmējs ir Ukrainas aizsargi.

Vairāk www.uznemejimieram.lv

Vairāk informācijai: Signe Nīgale “Veltījums Ukrainai” labdarības koncerta organizatore. E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Service by Chukmasoff