Rīgas, Dobeles un Ukrainas seniori Pētera Upīša dārzā izbauda Senioru dienu

BiedrībāLatvijas Senioru kopienu apvienība” (LSKA) apvienojušos nevalstisko organizāciju biedri kopā ar Latvijā patvērumu radušajiem ukraiņu draugiem 4. oktobrī viesojās Dārzkopības institūta Pētera Upīša dārzā Dobelē, kā arī kopā ar Dobeles senioriem dalījās pieredzē un pārrunāja tālāko sadarbību.

Viesošanās Pētera Upīša dārzā starptautiskajā senioru dienā LSKA biedriem jau kļuvusi par skaistu tradīciju, un šogad kopā ar draugiem no Ukrainas Rīgas seniori Dārzkopības institūta dārza krāšņumu baudīja jau ceturto gadu pēc kārtas.  Lai arī Senioru diena ir 1.oktobrī, tomēr šogad tā sakrita ar 14.Saeimas vēlēšanām, tādēļ braucienam un tikšanās priekam ar Dobeles senioriem tika izvēlēts 4.oktobris.

LSKA jau kopš savas pastāvēšanas pirmsākumiem vienmēr centusies tikties un uzturēt kontaktus ar dažādām senioru nevalstiskām organizācijām no visas Latvijas. Tādēļ bija patiess prieks atkal tikties ar mūsu ilggadējiem draugiem - Dobeles pilsētas pensionāru biedrību, ar kuriem dalījāmies pieredzē kā galvaspilsētas seniorus atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, kā arī turpināt iepazīstināt ar Latvijas skaistākajām vietām Ukrainas seniorus,” saka LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja.

Viņa norāda, ka šādi sadraudzības pasākumi palīdz patvēruma meklētājiem, senioriem no kara plosītās Ukrainas, pārvarēt atšķirtību no savām mājām un labāk iejusties Latvijā. Rīgas senioriem ir ar ko lepoties, jo, neraugoties uz daudzu mūsu biedru patiesi cienījamo gadu skaitu, joprojām esam dzīves spara pilni un aktīvi, darbojamies dažādos muzikālajos un deju kolektīvos, aktīvi piedalāmies LSKA rīkotajās diskusiju pēcpusdienās, dažādos semināros un citos pasākumos. Tāpat esam arī noorganizējuši latviešu valodas apmācības Ukrainas senioriem, un atsaucība ir tiešām liela, ” tā Lilita Kalnāja.

Pētera Upīša dārza apmeklējums visiem senioriem sagādāja patiesu prieku. Tā bija iespēja ne vien baudīt rudens dārza skaistos skatus, bet arī noklausīties Dārzkopības institūta pētnieku aizraujošo stāstījumu. Senioriem, kuriem ir savs augļu dārzs vai kuri interesējas par dārzkopību, sevišķi saistošs bija pētnieka Artura Stalaža stāstījums par kaitēkļiem augļu dārzā, savukārt Pētera Upīša muzeja vadītāja Inese Šinta iepazīstināja ar augļu pārstrādes smalkumiem. Protams, bija arī iespēja Dārzkopības institūta augļu pārstrādes produkciju nodegustēt. Gan Rīgas un Dobeles, gan arī ukraiņu seniori ar lielu interesi izbaudīja pastaigu gida pavadībā pa ābeļu dārzu un ar ne mazāku entuziasmu lasīja un nogaršoja dārza lepnumu - dažādās ābolu šķirnes.

Dienas otrajā pusē seniori ne vien aplūkoja Dobeli un dalījās pieredzē, bet arī kopā ieturēto sadraudzības pusdienu laikā sarīkoja īstu sadziedāšanos. Sasmēlāmies saules enerģiju, nogaršojām dažādu šķirņu ābolus. Kopā ar Dobeles senioriem mielojāmies ar garšīgām pusdienām. Sveicot viens otru, Senioru dienā uzdziedājām un uzgriezām arī danci, par ko bija parūpējušies Dobeles seniori. Liels paldies viņiem,” par kopīgi pavadīto skaisto dienu saka LSKA valdes locekle Liesma Neipreisa.

Savukārt Lilita Kalnāja uzsver, ka senioriem šādas saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas svaigā gaisā, fiziskās aktivitātes un izzinošas ekskursijas ir ļoti būtiskas, jo tās ne vien ļauj uzturēt možu garu un ir lielisks socializēšanās veids, bet arī dod iespēju labāk iepazīt seniorus no Ukrainas. “Šajos sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos, ko izraisījis Krievijas iebrukums Ukrainā, mums ir ļoti svarīgi palīdzēt cilvēkiem no Ukrainas ne tikai ar materiālu, bet arī morālu atbalstu. Parādīt, ka esam kopā ar viņiem. Tādēļ Rīgas pašvaldības senioru organizācijām sniegtais atbalsts šādu aktivitāšu atbalstīšanai vērtējams ļoti augstu,” uzsver Lilita Kalnāja. 

LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece arī atzīst, ka LSKA turpinās regulāri rīkot dažādus tikšanās pasākumus, kuru laikā senioru nevalstiskās organizācijas var dalīties pieredzē un pārrunāt arī seniorus ikdienā skarošās problēmas. Projekts „Rīdzinieku sadraudzība 2022. gada Senioru dienā Dobelē” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Labklājības departamenta budžeta programmas “Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām” ietvaros.

Projekta īstenošanas laiks - no 19.09.2022 līdz 19.10.2022, līdzfinansējuma līgums Nr. DL-22-601-sd 

 

Service by Chukmasoff