Izveidots Facebook profils “Būsim vakcinēti”

Biedrība “Latvijas Senioru kopienu apvienība” (LSKA) sociālajā vietnē Facebook  izveidojusi profilu “Būsim vakcinēti”.  Tā mērķis ir informēt iedzīvotājus par ar vakcināciju pret Covid-19 saistītiem jautājumiem un aicināt vakcinēties.

 

Facebook profilā “Būsim vakcinēti” tiek publicētas ar Covid-19 pandēmiju saistītas aktualitātes, kā arī mediķu ieteikumi un informācija par iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem.

“Profilā “Būsim vakcinēti” iespējams rast atbildes par seniorus satraucošajām vakcinācijas blaknēm un to, cik šīs bažas ir pamatotas, tāpat arī sniegts speciālistu skaidrojums, kādēļ Latvijā ir tik liels no šī vīrusa mirušo cilvēku skaits. Publicēti arī mediķu skaidrojumi, kāpēc jaunais vīrusa paveids omikrons ir tik bīstams,  kādēļ jo īpaši senioriem nepieciešama balstvakcīna un daudzi citi aktuāli jautājumi,” skaidro LSKA priekšsēdētājas vietniece, projekta “Būsim vakcinēti un veseli!” vadītāja Lilita Kalnāja.

Kā norāda LSKA valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne, biedrība apvieno senioru organizācijas visā Latvijā, un daudzi no viņiem ir iesaistījušies arī savu ģimenes locekļu, draugu un paziņu informēšanā par vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamību. Facebook profila izveidošana ir vēl viens solis pēc iespējas plašākai sabiedrības informēšanai. “Mēs nevēlamies, lai ļaunais vīruss priekšlaicīgi pārtrauc cilvēku dzīves gājumu, mēs nevēlamies, lai viņi smagi cieš tādēļ vien, ka ir nobijušies no potes! Esmu vakcinējusies un saņēmusi arī balstvakcīnu, jo vēlos vēl redzēt, kā dzīvē sokas meitai un mazbērniem, kā aug mans mazmazdēls. Gribu brīvi tikties ar draugiem, ceļot un pavasarī rušināties dārza dobēs, taču pavisam noteikti nevēlos cīnīties pēc elpas slimnīcas gultā,” saka A.Babāne.

Savukārt L.Kalnāja pauž cerību, ka LSKA izvērstā plašā senioru informēšanas kampaņa ļaus daudziem no viņiem izšķirties par labu vakcinācijai, jo cita ceļa kā sevi  pasargāt no inficēšanās, bet saslimšanas gadījumā no smagas slimības gaitas, nav.

 

Projekts „Būsim vakcinēti un veseli!” tiek īstenots no 2021. gada 1.oktobra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Finansējuma līgums SIF Nr. 2021.LV/NVO _VAK/22

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Service by Chukmasoff