LSKA: “Pieliksim visas pūles, lai pārliecinātu seniorus par vakcinēšanās nepieciešamību”

Nevalstiskā organizācija Biedrība “Latvijas senioru kopienu apvienība” uzskata, ka Covid-19 krīzes pārvarēšanai nepieciešams turpināt maksimāli skaidrot sabiedrībai, un jo īpaši tādai augsta riska grupai kā senioriem, vakcinācijas nepieciešamību. Lai veicinātu vakcinācijas aptveres palielināšanu gados vecu cilvēku vidū, LSKA īsteno Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstītu projektu “Būsim vakcinēti un veseli!”, kurš paredz kā senioru informēšanu, tā arī palīdzības sniegšanu viņu nokļūšanai uz vakcinācijas punktiem.

 

“Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ir seniors, un diemžēl joprojām liela daļa no viņiem šaubās par vakcinācijas nepieciešamību. Tanī pašā laikā Latvijas slimnīcas vairs nespēj tikt galā ar lielo Covid-19 pacientu pieplūdumu, saslimstības un mirstības rādītāji ir vienkārši dramatiski, un Latvija joprojām ir pirmajā vietā pasaulē saslimstības ar Covid-19 ziņā. Mūsu valstij milzīgu ļaunumu nodarījusi plašā melu un dezinformācijas straume par vakcināciju pret Covid-19, un vienīgais veids, kā to atspēkot, ir nogādāt līdz katram senioram patiesu informāciju kā par šo bīstamo vīrusu, tā arī par to, ka vienīgais veids kā pasargāties no inficēšanās, bet saslimšanas gadījumā no smagas slimības gaitas un nāves, ir vakcinēšanās,” saka projekta “Būsim vakcinēti un veseli!” vadītāja, LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja.

Projekta laikā paredzēts izgatavot un ar brīvprātīgo starpniecību izplatīt senioriem visā Latvijā informatīvo izdevumu, ar kura starpniecību viņus uzrunās kā mūsu valstī, tā arī aiz tās robežām autoritāti guvuši mediķi, gan arī paši seniori. Tāpat tiks uzņemti un izplatīti vairāki videomateriāli par šo tēmu. Vakcinēšanās nepieciešamību gados veciem cilvēkiem skaidros un līdz vakcinācijas punktiem viņiem palīdzēs nokļūt īpaši apmācīti brīvprātīgie.

LSKA valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne uzsver, ka viena no lielākajām problēmām ir senioru bailes no iespējamām vakcīnu blaknēm un nezināšana. “Daudzi seniori domā, ka vakcīnas blaknes viņiem var būt bīstamākas nekā iespējamā inficēšanās un saslimšana ar Covid-19. Tas ir ļoti bīstams un maldīgs priekšstats. Jāvakcinējas ir obligāti, jo mēs, seniori, jau neesam vieni paši. Mums ir bērni, mazbērni, daudziem arī mazmazbērni, kuriem mēs esam vajadzīgi. Ja visi vakcinēsimies, tad pavisam drīz sagaidīsim laiku, kad dzīve atkal atgriezīsies normālās sliedēs, un vairs nebūs vajadzīgi ne “mājsēde”, ne “zaļais” režīms vakcinētajiem un ierobežojumi nevakcinētajiem cilvēkiem. No savas dzīves pieredzes varu teikt, ka vakcinācija tomēr ir labākā izvēle sevis pasargāšanai. Pati  vakcinējos, līdzko tas bija iespējams, pirms pāris dienām saņēmu arī trešo poti, arī mūsu LSKA biedru lielākā daļa ir vakcinējušies. Tieši tādēļ LSKA pieliks visas pūles, lai pārliecinātu seniorus par vakcinēšanās nepieciešamību, jo tā ir garantija arī viņu turpmākai dzīves kvalitātei,” saka A. Babāne.

Vakcinēšanās pret Covid-19 popularizēšanai, LSKA šaubīgo senioru vidū ar informatīvā biļetena starpniecību plāno sniegt atbildes uz tādiem seniorus satraucošiem jautājumiem, kā, piemēram: kāpēc vakcinācija ir nepieciešama; kāpēc tieši gados veciem cilvēkiem saslimšana ar Covid-19 ir tik bīstama; vai tiešām teju katram pēc vakcinācijas rodas blaknes; vai tikai ar imunitātes stiprināšanu pietiek, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19; kāpēc nav jāieklausās paziņu stāstītajās un internetā rodamajās “sazvērestības teorijās” par Covid-19 vakcīnām; u.c.

Lilita Kalnāja atzīst, ka par visiem šiem jautājumiem kā elektroniskajos medijos, tā laikrakstos, televīzijā un radio ticis un tiek diskutēts gana daudz. “Diemžēl šaubīgo senioru pārliecināšanai ar to acīmredzot nepietiek. Mēs uzskatām, ka vislabāk seniorus var uzrunāt tieši otrs seniors, kurš uzklausīs viņu bažas, palīdzēs kliedēt bailes un, kas nav mazsvarīgi, vajadzības gadījumā palīdzēs arī  nokļūt līdz vakcinācijas punktam un atpakaļ,” saka L.Kalnāja.

 

Projekts „Būsim vakcinēti un veseli!” tiek īstenots no 2021. gada 1.oktobra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Finansējuma līgums SIF Nr. 2021.LV/NVO _VAK/22

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Service by Chukmasoff